933
219266

MATTA. Rölakan. 302 x 204 cm. Signerad SH ISN (Svensk Hemslöjd).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Ljusblåmelerad botten med polykroma ränder, romber och sicksackmönster.

Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar. Ställvis skadade fransar, några saknas.