174
224575

Robert Motherwell

(USA, 1915-1991)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Robert Motherwell
(USA, 1915-1991)

"Soot-black stone #2"

Litografi, 1974/75, signerad med blyerts a.p. VIII, utgiven av Gemini och med deras blindstämpel. 76 x 45,8 cm, bladstorlek 91,4 x 61 cm.

Gemini 34.15 (Old Gemini catalogue number 597)