275
235172

Herb Ritts

(USA, 1952-2002)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 690 - 7 590 EUR
6 520 - 8 690 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Herb Ritts
(USA, 1952-2002)

"Female Nude with Black Sand", Hawaii 1989

Signerad Herb Ritts och numrerad 6/25 a tergo samt stansad signatur Herb Ritts och copyright. Silvergelatinfotografi, bildyta 46,5 x 38 cm. Bladstorlek 50 x 40 cm.

Herb Ritts, "Herb Ritts: Men/Women", 1989, avbildad.