276
237912
Helmut Newton
(1920-2004)

"Smoking nude"

Signerad Helmut Newton och daterad Beverly Hills 1991. Vintage. Silvergelatinfotografi, bildyta 21,2 x 33 cm.

Utropspris:

120 000 - 140 000 SEK

13 201 - 15 402 EUR

Klubbat pris:
165 000 SEK
Tilläggslista

Titel: "Smoking Nude"

Proveniens

Inköpt direkt från modellen.

Övrigt

Med dedikation "For Debra with love and thanks".

Kontakta specialist
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57