284
237961

Sarah Moon

(Storbritannien, Född 1941)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 030 - 8 790 EUR
7 460 - 9 330 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Sarah Moon
(Storbritannien, Född 1941)

"L'Éléphant", 1999

Signerad Sarah Moon och numrerad 03/20 a tergo. Silvergelatinfotografi 50 x 60 cm.

Ej examinerad ur ram.

Sarah Moons bilder gjorde succé på Fotografiska i våras! Hennes romantiska fotografier har ett särskilt ljus, mjuka övergångar och en unik känsla av patina oavsett om de avbildar djur och blommor eller är fantasifulla modebilder.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

132. Firma Svenskt Tenn, bordsplateau, modell "934 a", Stockholm 1931.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
5 000 SEK