"L'Éléphant", 1999
Signerad Sarah Moon och numrerad 03/20 a tergo. Silvergelatinfotografi 50 x 60 cm.
Ej examinerad ur ram.
Sarah Moons bilder gjorde succé på Fotografiska i våras! Hennes romantiska fotografier har ett särskilt ljus, mjuka övergångar och en unik känsla av patina oavsett om de avbildar djur och blommor eller är fantasifulla modebilder.