364
103457

James Rosenquist

(USA, 1933-2017)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 060 - 8 830 EUR
7 370 - 9 210 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

James Rosenquist
(USA, 1933-2017)

"Astronomers Pointer"

Signerad Rosenquist och daterad 1977. Blandteknik på papper med collage 56,5 x 115 cm.

Proveniens

Margo Leavin Gallery, Los Angeles.