Madeleine Pyk – en samling F769
471
214604

Gunilla Klingberg

(Sverige, Född 1966)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris

Gunilla Klingberg
(Sverige, Född 1966)

GUNILLA KLINGBERG, kub, silkscreen på linoleum, 2005.

"Repeat Pattern", kub, silkscreen på linoleum. Ej signerad. 63 x 63 x 63.

Slitage. Färgbortfall. Repor. Mindre skador.

Proveniens

SAK vinst nr 16, 2005.

Kiasma, Helsingfors, 2004.

Del av installation visad i Helsingfors 2004.
Gunilla Klingberg är aktuell med utställningen
"Spår" på Malmö Konstmuseum, Malmö,
18 december 2010 – 22 maj 2011.