1212
241551

FICKUR, spindelur med centralsekund och kalender, guld, tidigt 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
11 500 SEK

18k guld, regulatortavla, Schweiz. Slät boett med liten buckla, urtavla med små skador, en visare delvis bruten. Diam. 55 mm.