1239
240070

SPINDELUR, London, tidigt 1700-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Boett och ytterboett i silver. Urverket signerat Ioshva Allsop East Smithfield. Diam. 59 mm.

Proveniens

Bengt Fredins samling.