1240
240054

SPINDELUR, Meynier, Frankrike. 1700-talets första hälft.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
21 000 SEK

Silver. Urverket signerat Meynier Fecit. Endast timvisare. Saknar glas, urtavla med smärre skador. Diam. 60 mm.

Proveniens

Bengt Fredins samling.