1246
240143

SPINDELUR, Le Roy, Paris, för turkiska marknaden. 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Silverboett och ytterboett. Urverket signerad Jul Le Roy á Paris. Urtavla med skador. Diam. 70 mm.