1246
240143

SPINDELUR, Le Roy, Paris, för turkiska marknaden. 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
575 - 766 EUR
650 - 867 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Silverboett och ytterboett. Urverket signerad Jul Le Roy á Paris. Urtavla med skador. Diam. 70 mm.