174
239605

Henri Peinte

(Frankrike, 1845-1912)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
Henri Peinte
(Frankrike, 1845-1912)

FIGURIN, brons, Henri Peinte. Siot-Decauville Fondeur Paris. 1800/1900-tal.

Guldpatinerad. "Sarpedon", signerad H Peinte. Gjutarstämplar. H 62,5.

Inga anmärkningar.