235
236708

VÄVD TAPET. Gobelängteknik. 298,5 x 508 cm. Frankrike 1700-talets början.

Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
17 700 - 22 200 EUR
18 500 - 23 100 USD
Klubbat pris

Verdure - Polykrom slottspark med slott, fontäner, hjortjakt, änder och hundar bland blommor och träd. Bred bård med fåglar, frukter och blommor. Ull och silke. Delvis fodrad.

Ställvis slitage, fläckar, kompletteringar, lagningar, skador, bristningar.