235
236708

VÄVD TAPET. Gobelängteknik. 298,5 x 508 cm. Frankrike 1700-talets början.

Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
19 000 - 23 700 EUR
21 700 - 27 100 USD
Klubbat pris

Verdure - Polykrom slottspark med slott, fontäner, hjortjakt, änder och hundar bland blommor och träd. Bred bård med fåglar, frukter och blommor. Ull och silke. Delvis fodrad.

Ställvis slitage, fläckar, kompletteringar, lagningar, skador, bristningar.