247
227705

ANTIK HERIS. 395,5 x 280,5 cm.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
68 000 SEK

Terrakottamelerad botten med benvita hörn och medaljong, polykroma stiliserade blommor och blomslingor. Terrakottamelerad huvudbård med blom-, blad-, palmett- och granatäppelrankor.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar. Baksidan med obetydlig malskada, långsidorna med smärre trampveck och skador, något skadade kortsidor varav en med liten reva.