251
220638

SEMIANTIK ISFAHAN. 231,5 x 139,5 cm.

Utropspris
9 000 - 11 000 SEK
860 - 1 050 EUR
976 - 1 190 USD
Klubbat pris
9 500 SEK

Polykromt trädgårdsmönster med träd och blommor. Bred vinröd huvudbård med blomranka och kartuscher med palmetter.

Obetydligt slitage, smärre fläckar varav en lite stel. Långsidorna med trampveck och smärre skador, en kortsida med obetydliga malskador.