254
225103

SEMIANTIK KASHGAI. 200 x 131,5 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
527 - 703 EUR
560 - 746 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Terrakottafärgad botten med benvit medaljong, rader av polykroma blommor, fåglar och hörnornament. Mörkbrun huvudbård med blomranka.

Ställvis slitage, något smutsig, fläckar, obetydliga malskador. Långsidorna med trampveck, kortsidorna saknar flera knutrader.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

738. Bram Bogart, "BLAUW-WIT".
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK