263
232508

SEMIANTIK KESHAN. 354 x 256,5 cm.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Mörkblå botten med rader av polykroma blomformationer och rutformade medaljonger. Röd huvudbård med stor arabesk-, blom-, palmett- och granatäppelranka.

Ställvis slitage, fläckar, smärre malskador. Långsidorna med trampveck, kortsidorna med obetydliga skador, en med smärre lagningar.