297
210410

SEMIANTIK TÄBRIS, signerad PETAG. 556 x 390,5 cm.

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
6 660 - 8 870 EUR
6 940 - 9 260 USD
Klubbat pris
330 000 SEK

Röd botten med stora polykroma träd, blommor, palmetter, granatäpplen, druvklasar och fåglar. Bred mörkblå huvudbård med stora blomrankor. Signerad med PETAG:s märke. (Persische Teppich Aktiengesellschaft).

Något smutsig, fläckar. Baksidan med obetydliga malskador, en långsida med obetydliga trampveck.

Tilläggslista

Signerad med PETAG:s märke. (Persische Teppich Aktiengesellschaft).