315
229232

David von Cöln

(Sverige, 1689-1763)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
David von Cöln
(Sverige, 1689-1763)

Vid Vulkanus smedja

Signerad David v. Cöln pixit och daterad Stockholmia 1731. Duk (duksöm) 96 x 89 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.