390
133243

Otto van Veen, tillskriven

(Belgien, 1656-1629)
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
3 920 - 4 360 EUR
4 110 - 4 560 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Otto van Veen, tillskriven
(Belgien, 1656-1629)

OTTO VAN VEEN, Olja på parketterad pannå

Konungarnas tillbedjan. 127 x 89 cm.

Slitage.
Krackelyr.
Ytsmuts.
Pannå med sprickor.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 355, 27-29 april 1955, kat nr 199. (Som ett verk av Rubens skola, såld för 199 kr)