487
238325

RULLKLAFFSEKRETÄR. Tyskland, 1700-talets slut.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 530 - 5 300 EUR
3 680 - 5 530 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Fanerad med mahogny. Listverk av mässing. Upptill dörr flankerad av rulljalusi. Under fem lådor. Bakom rullklaff sex lådor, rulljalusi samt uppfällbar skrivskiva. Nedtill sex lådor och skåpdörr. Längd 135, bredd 72, höjd 195 cm.

Renoverad, kompletterad, lagningar, skador.