507
234156

BYRÅ. Sengustaviansk, 1700-talets slut.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny. Beslag och lister av mässing. Skiva av vit marmor. Tre lådor. Längd 121, bredd 59, höjd 77,5 cm.

Senare beslag. Ett ben senare.