530
154897

MATBORD, tre delar. England, 1800/1900-tal.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 590 - 1 770 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris

Mahogny och mahognyfaner. Mittdel i form av slagbord. Rundade hörndelar. Längd totalt 282, bredd 116, höjd 72 cm.

Omarbetat, kompletterat.

Tilläggslista

Två mässingshållare saknas/Two brass leave-holders missing.