604
228394

LJUSKRONA, för sex ljus. Sverige, 1700-tal. Rokoko.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 360 - 6 540 EUR
4 560 - 6 840 USD
Klubbat pris
68 000 SEK

Mässingsstomme. Burformad. Höjd 93, diam 64 cm.

En ljushållare lös, lagningar, kompletteringar, prismor och dekordelar saknas ställvis.