619
225642

KANDELABRAR, för två ljus, ett par. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
78 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Sockel med sfinxer. Stående karyatid hållande två ljusarmar. Höjd 55 cm.

Lagningar, smärre dekorskador.