690
227145

URNA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Karl Johan.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 580 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Rödrandig Rännås-porfyr. Urnformad. Tredelad. Höjd 31 cm.

Lagningar, retuscher.