697
233951

TAZZOR, ETT PAR, SAMT EN ETAGÈRE. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 520 - 4 390 EUR
3 730 - 4 660 USD
Klubbat pris
35 000 SEK

Förgylld brons och slipat glas. Dekor av akantusblad. Etagerens höjd 69 cm. Tazzors höjd 33 cm.

Rangliga, ställvis sliten förgyllning, glas med nagg.