Målad polykrom och förgylld dekor med 'Laub und Bandelwerk' i järnrött, purpur och guld. Centrala motiv av handelsscener omgivna av kakiemondekor. Höjd 7,5 cm, diameter 14,5 cm.
Slitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in