827
230643

MUGG, otydlig mästastämpel, Moskva 1830-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
436 - 610 EUR
456 - 639 USD
Klubbat pris
18 500 SEK

Förgylld. Urnformad på rund fot. Livet med pressade medaljonger med motiv av de tre gracerna. Svängd bladornerad hänkel med fågel. Höjd 15 cm, vikt 326,5 g.