894
238645

LJUSSTAKAR, ett par, av Nils Tornberg, Linköping 1812.

Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
2 200 - 3 080 EUR
2 330 - 3 270 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Kannelerade kolonnskaft på rund kannelerad fot, pärlstav. Ljushattarna med stämplar. Höjd 18,5 cm, vikt 397 g. (2)

Obetydliga bucklor.