Vårens Klassiska 562

341 föremål
1403. VAS, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1412. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal med Qianlongs märke.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1568. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1574. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1486. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1556. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1395. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1548. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1573. VAS, porslin. Qing dynastin, med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris
180 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
1416. VAS, porslin. Qing dynastin, med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1567. VAS, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris
66 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1418. VAS, porslin. Qing dynastin..
Klubbat pris
16 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1490. VAS, porslin. Troligen Republik, med sigillmärke i rött.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1365. VAS, satsuma. Japan, Meiji.
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1336. VASER med LOCK och STÄLL, ett par, bergkristall. Qing dynastin.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1344. VASER med LOCK, ett par, bergkristall. Kina tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1260. VASER, 2 st, keramik. 1600/1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1550. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1554. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin. Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1544. VASER, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1558. VATTENDROPPARE, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
27 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1359. VIKSKÄRM, fyrdelad. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1321. VIKSKÄRM, fyrdelad. Qing dynastin (1644-1911).
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 40 000 SEK
1306. VRISTSTÖD, två stycken, elfenben. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1331. Vas, lack. Qing dynastin.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1578. YTTERFODER, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
120 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1525. YTTERFODER, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1385. YTTERFODER, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1384. YTTERFODER, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1577. Ytterfoder, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK