Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 562

 
341 föremål
1436. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin,  Yongzheng (1723-35).
1436. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1563. KANNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1563. KANNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1447. SÅSSNIPA, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1447. SÅSSNIPA, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1584. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1584. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1340. RÖKELSEKAR med LOCK, bergkristall. Qing dynastin.
1340. RÖKELSEKAR med LOCK, bergkristall. Qing dynastin.
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1349. VAS med LOCK, rökkvarts. Kina, 1900-talets första hälft.
1349. VAS med LOCK, rökkvarts. Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1528. FIGURIN, keramik. Sen Qing dynastin.
1528. FIGURIN, keramik. Sen Qing dynastin.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1587. TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1587. TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1428. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1428. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1494. ASSIETTE, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1494. ASSIETTE, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
12 500 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1501. TEDOSA, emalj på koppar. Qing dynastin, 1700-tal.
1501. TEDOSA, emalj på koppar. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1469. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1469. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1437. FAT, porslin, Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1437. FAT, porslin, Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1385. YTTERFODER, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1385. YTTERFODER, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1384. YTTERFODER, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1384. YTTERFODER, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1556. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1556. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1404. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1404. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
11 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1386. SPOTTKOPP, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1386. SPOTTKOPP, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1568. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1568. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1541. BOJAN, porslin. Ming dynastin, 1600-tal.
1541. BOJAN, porslin. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1399. TALLRIKAR, sex stycken, porslin, Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
1399. TALLRIKAR, sex stycken, porslin, Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1395. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1395. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
12 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1396. SMÖRSNÄCKOR, två stycken, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1396. SMÖRSNÄCKOR, två stycken, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1397. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1397. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1420. VAS samt PENSELBAD, porslin. Qing dynastin.
1420. VAS samt PENSELBAD, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1421. PENSELBAD, tre stycken, porslin. Qing dynastin.
1421. PENSELBAD, tre stycken, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1267. FIGURIN, keramik. Ming dynastin.
1267. FIGURIN, keramik. Ming dynastin.
Klubbat pris 
18 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1344. VASER med LOCK, ett par, bergkristall. Kina tidigt 1900-tal.
1344. VASER med LOCK, ett par, bergkristall. Kina tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1351. FIGURIN, kvarts. Kina, tidigt 1900-tal.
1351. FIGURIN, kvarts. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1352. FIGURGRUPP, rosenkvarts. Kina tidigt 1900-tal.
1352. FIGURGRUPP, rosenkvarts. Kina tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1347. PENSELBAD, rökkvarts. Sen Qing dynasti.
1347. PENSELBAD, rökkvarts. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1348. FIGURIN, kvarts. Kina, tidigt 1900-tal.
1348. FIGURIN, kvarts. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1553. KAKEL/FLIS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1553. KAKEL/FLIS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
3 400 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1316. MINIATYRGLASMÅLNINGAR, två stycken. Qing dynastin, 1800-tal.
1316. MINIATYRGLASMÅLNINGAR, två stycken. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1253. KRUKA, keramik. Song dynastin (960-1279).
1253. KRUKA, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1383. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1383. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1496. FAT, kompaniporslin, Kina, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1496. FAT, kompaniporslin, Kina, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1285. SNUSFLASKA med LOCK samt FIGURIN, nefrit. sen Qing dynasty.
1285. SNUSFLASKA med LOCK samt FIGURIN, nefrit. sen Qing dynasty.
Klubbat pris 
16 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1263. FIGURIN, keramik. Qing dynastin, 1800-tal.
1263. FIGURIN, keramik. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1301. VAS, brons, Qing dynastin.
1301. VAS, brons, Qing dynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1326. BRICKA, cloisonné. Sen Qing dynasti.
1326. BRICKA, cloisonné. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1280. FIGURIN, agat. Qing dynastin.
1280. FIGURIN, agat. Qing dynastin.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1508. KOPP samt FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1508. KOPP samt FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1431. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1431. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1427. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1427. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1433. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1433. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1261. FIGURIN, lergods. Ming dynastin.
1261. FIGURIN, lergods. Ming dynastin.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1255. VAS, keramik. Ming dynastin.
1255. VAS, keramik. Ming dynastin.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1390. STÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1390. STÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
31 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1422. CADOGANKANNA, porslin. Sen Qing dynasti.
1422. CADOGANKANNA, porslin. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1273. ORNAMENTDEL, brun sten. Arkaiserande.
1273. ORNAMENTDEL, brun sten. Arkaiserande.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1276. PLAKETT, sten. Arkaiserande.
1276. PLAKETT, sten. Arkaiserande.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1275. FIGURIN, nefrit. Qing dynastin.
1275. FIGURIN, nefrit. Qing dynastin.
Klubbat pris 
4 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1274. FIGURIN, nefrit. Qing dynastin eller äldre.
1274. FIGURIN, nefrit. Qing dynastin eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1339. FIGURIN, bergkristall. Kina tidigt 1900-tal.
1339. FIGURIN, bergkristall. Kina tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1401. RAKFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1401. RAKFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1416. VAS, porslin. Qing dynastin, med Qianlongs sigillmärke.
1416. VAS, porslin. Qing dynastin, med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1557. VAS, porslin, Kina. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1557. VAS, porslin, Kina. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1281. SKÅL med LOCK, nefrit. Kina, arkaiserande.
1281. SKÅL med LOCK, nefrit. Kina, arkaiserande.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1551. URNA, porslin. Qing dynastin,  Kangxi (1662-1722).
1551. URNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1314. THANGKA, Tibet eller Mongoliet, sannolikt 1800-tal.
1314. THANGKA, Tibet eller Mongoliet, sannolikt 1800-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1454. HANDFAT, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1454. HANDFAT, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1381. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1381. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1550. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1550. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1268. SKÅL, keramik. Ming dynastin.
1268. SKÅL, keramik. Ming dynastin.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1591. FAT, nio stycken, porslin. Japan, 1800-tal.
1591. FAT, nio stycken, porslin. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1524. SERVIS, 15 delar, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1524. SERVIS, 15 delar, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1438. FAT, ett par, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1438. FAT, ett par, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1442. FAT samt TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1442. FAT samt TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1379. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin,  Kangxi (1662-1722).
1379. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1552. BOJAN, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1552. BOJAN, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1558. VATTENDROPPARE, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1558. VATTENDROPPARE, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
27 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1363. OKIMONOS, sex stycken, elfenben samt ben. Japan, Meiji ca 1900.
1363. OKIMONOS, sex stycken, elfenben samt ben. Japan, Meiji ca 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1337. FIGURIN, bergkristall. Sen Qing dynasti.
1337. FIGURIN, bergkristall. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1338. FIGURINER, tre stycken, bergkristall. Sen Qing dynasti.
1338. FIGURINER, tre stycken, bergkristall. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1254. RÖKELSEKAR, keramik. Song dynastin.
1254. RÖKELSEKAR, keramik. Song dynastin.
Klubbat pris 
11 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1592. VAS, porslin. Korea, 1800-tal.
1592. VAS, porslin. Korea, 1800-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1525. YTTERFODER, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1525. YTTERFODER, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1531. TESERVIS, 29 delar, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
1531. TESERVIS, 29 delar, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1515. TREMBLEUSE, porslin. Troligen Samson. 1800-tal.
1515. TREMBLEUSE, porslin. Troligen Samson. 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1500. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1500. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1400. STEKFAT, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
1400. STEKFAT, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1533. VAS med LOCK, porslin. Sen Qing dynasti.
1533. VAS med LOCK, porslin. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1527. FIGURIN, porslin. Sen Qing dynasti.
1527. FIGURIN, porslin. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1325. PENSELBAD, cloisonné. Qing dynastin, 1800-tal.
1325. PENSELBAD, cloisonné. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1300. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Arkaiserande modell.
1300. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Arkaiserande modell.
Klubbat pris 
4 600 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1512. ASIETTE, vapenporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
1512. ASIETTE, vapenporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
15 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK