Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 562

 
341 föremål
1262. SKÅL, keramik. Ming dynastin.
1262. SKÅL, keramik. Ming dynastin.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1443. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1443. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1530. FIGURIN, porslin. Qing dynastin.
1530. FIGURIN, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1284. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin.
1284. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1295. FIGURIN, förgylld brons. Qing dynastin (1644-1911).
1295. FIGURIN, förgylld brons. Qing dynastin (1644-1911).
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1529. FIGURIN, keramik. Qing dynastin.
1529. FIGURIN, keramik. Qing dynastin.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1561. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1561. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1282. VAS med LOCK, nefrit. Kina.
1282. VAS med LOCK, nefrit. Kina.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1559. KOPP, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1559. KOPP, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1272. PLAKETT, nefrit. Troligen Qing dynastin.
1272. PLAKETT, nefrit. Troligen Qing dynastin.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1442. FAT samt TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1442. FAT samt TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1304. PENSELSTÄLL, bambu. Qing dynastin.
1304. PENSELSTÄLL, bambu. Qing dynastin.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1485. TRÄDGÅRDSPALL, porslin. Sen Qing dynasti.
1485. TRÄDGÅRDSPALL, porslin. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1499. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1499. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1546. RÖKELSEKAR, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1546. RÖKELSEKAR, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1578. YTTERFODER, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1578. YTTERFODER, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
120 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1423. URNOR med LOCK, ett par, porslin. Qing dynastin.
1423. URNOR med LOCK, ett par, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1542. KANNA, porslin. Transition, 1600-tal.
1542. KANNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1367. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
1367. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1359. VIKSKÄRM, fyrdelad. Japan, 1800-tal.
1359. VIKSKÄRM, fyrdelad. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1488. SKÅLFAT, porslin. Kina, 1900-talets första hälft.
1488. SKÅLFAT, porslin. Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
39 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1369. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1369. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1522. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
1522. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1362. RÖKELSEKAR, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
1362. RÖKELSEKAR, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1375. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1375. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1575. VAS, porslin. Kina, troligen Republik.
1575. VAS, porslin. Kina, troligen Republik.
Klubbat pris
110 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1543. URNA med LOCK. Transition, 1600-tal.
1543. URNA med LOCK. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1538. SKÅLFAT, ett par, porslin.
Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
1538. SKÅLFAT, ett par, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1350. FIGURIN, rökkvarts. Sen Qing dynastin.
1350. FIGURIN, rökkvarts. Sen Qing dynastin.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1345. FIGURIN, bergskristall. Kina, tidigt 1900-tal.
1345. FIGURIN, bergskristall. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1489. VAS, porslin. Kina, 1900-talets första hälft.
1489. VAS, porslin. Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1278. BÄLTESSPÄNNE samt PLAKETT, jade, pärlor samt agat. Sen Qing dynasti.
1278. BÄLTESSPÄNNE samt PLAKETT, jade, pärlor samt agat. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1388. URNA, porslin. Qing dynastin, 1600-tal.
1388. URNA, porslin. Qing dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1389. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1389. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1258. FIGURIN, keramik. Ming dynastin, 1600-tal.
1258. FIGURIN, keramik. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1462. FIGURIN, porslin. Qing dynastin, ca 1800.
1462. FIGURIN, porslin. Qing dynastin, ca 1800.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1286. FIGURIN, nefrit. Qing dynastin.
1286. FIGURIN, nefrit. Qing dynastin.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1403. VAS, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1403. VAS, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1327. RÖKELSEKAR, cloisonné. Qing dynastin, 1800-tal.
1327. RÖKELSEKAR, cloisonné. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1476. VAS, Qing dynastin med sigillmärke.
1476. VAS, Qing dynastin med sigillmärke.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1510. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1510. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1511. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1511. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1498. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1498. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1426. KOPP, kompaniporslin. Qing dynastin,  Yongzheng (1723-35).
1426. KOPP, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1353. PENSELBAD, agat. Qing dynastin.
1353. PENSELBAD, agat. Qing dynastin.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1372. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1372. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1257. RÖKELSEKAR, keramik. Ming dynastin, 1500-tal.
1257. RÖKELSEKAR, keramik. Ming dynastin, 1500-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1429. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1429. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1509. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1509. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1251. RÖKELSEKAR, keramik. Tang dynastin (618-907).
1251. RÖKELSEKAR, keramik. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1435. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1435. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1483. GOLVURNA, porslin. Sen Qing dynasti.
1483. GOLVURNA, porslin. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1335. PENSELBAD, pekingglas. Qing dynastin, med sigillmärke.
1335. PENSELBAD, pekingglas. Qing dynastin, med sigillmärke.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1471. SKÅL, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1471. SKÅL, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
82 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1342. FIGURINER, tre stycken, bergkristall. Qing dynastin.
1342. FIGURINER, tre stycken, bergkristall. Qing dynastin.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1341. FIGURINER, två stycken, bergkristall. Qing dynastin.
1341. FIGURINER, två stycken, bergkristall. Qing dynastin.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1562. LJUSSTAKAR, ett par, porslin. Qing dynastin,  Kangxi (1662-1722).
1562. LJUSSTAKAR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
52 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1313. OKÄND KONSTNÄR, målning på siden. Qing dynastin, 17/1800-tal.
1313. OKÄND KONSTNÄR, målning på siden. Qing dynastin, 17/1800-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1534. FISKBASSÄNG, porslin. Sen Qing dynasti.
1534. FISKBASSÄNG, porslin. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1377. PENSELBAD, biskviporslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1377. PENSELBAD, biskviporslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1306. VRISTSTÖD, två stycken, elfenben. Kina, tidigt 1900-tal.
1306. VRISTSTÖD, två stycken, elfenben. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1332. FAT, lack. Qing dynastin.
1332. FAT, lack. Qing dynastin.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1393. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1393. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1271. KANNA, nefrit. Qing dynastin.
1271. KANNA, nefrit. Qing dynastin.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1418. VAS, porslin. Qing dynastin..
1418. VAS, porslin. Qing dynastin..
Klubbat pris
16 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1299. BUDDHA, brons. Thailand, 1700-tal.
1299. BUDDHA, brons. Thailand, 1700-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1577. Ytterfoder, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1577. Ytterfoder, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1466. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1466. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1456. SERVISDELAR, 19 stycken, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong  (1736-95).
1456. SERVISDELAR, 19 stycken, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1288. PENSELBAD, nefrit. Qing dynastin.
1288. PENSELBAD, nefrit. Qing dynastin.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1333. VAS, pekingglas. Qing dynastin, 1800-tal.
1333. VAS, pekingglas. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1287. PENSELBAD, nefrit. Qing dynastin.
1287. PENSELBAD, nefrit. Qing dynastin.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1535. FAT, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619) Swatow.
1535. FAT, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619) Swatow.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1439. Tallrikar, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-1735).
1439. Tallrikar, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-1735).
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1318. BOK med TRÄSNITT, "Qi Baishi hua ji".
1318. BOK med TRÄSNITT, "Qi Baishi hua ji".
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1292. BODHISATTVA, förgylld brons. Nepal, 1700-tal.
1292. BODHISATTVA, förgylld brons. Nepal, 1700-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK