Madeleine Pyk – en samling F769
215
262952

Michel Haas

(Frankrike, Född 1934)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris

Michel Haas
(Frankrike, Född 1934)

MICHEL HAAS. Daterad 1981. Blandteknik på papper.

"L'enfant de santo domingo". 76 x 56 cm.

Proveniens

Carl Axel Valén's samling.

Galleri Aix, Stockholm, "Michel Haas", 15-30 oktober 1988.