Madeleine Pyk – en samling F769
347
237118

JOSEF FRANK, skrin, Firma Svenskt Tenn.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
570 - 760 EUR
654 - 872 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Blått glas med tennfattning, tillverkat vid Gullaskrufs eller Reijmyre glasbruk. Längd 14,5 cm, höjd 11,5 cm.

Obetydligt slitage samt nagg.