455
261766

Nils Fougstedt

(Sverige, 1881-1954)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris

Nils Fougstedt
(Sverige, 1881-1954)

NILS FOUGSTEDT, skulptur, grönpatinerad brons, 1920-tal. Signerad.

Stående Bacchus, träsockel. Höjd 23 cm exklusive sockel.

Smärre slitage.

Nils Fougstedt Sverige 1881-1954

Formgivare