NILS FOUGSTEDT, skulptur, grönpatinerad brons, 1920-tal. Signerad.
Stående Bacchus, träsockel. Höjd 23 cm exklusive sockel.
Smärre slitage.
Nils Fougstedt Sverige 1881-1954