471
261800

KAFFESERVIS, 4 delar, tenn. Guldsmedsaktiebolaget (GAB) Stockholm 1935-36.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Klubbat pris
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Tenn, trähandtag. Bestående av kaffekanna, sockerskål, gräddkanna. Märkt GAB TENN SVENSK VARA K8 samt I8 424. Höjd 6-15 cm, brickans längd 39,5 cm.

Slitage, repor mest på brickan. Trähandtaget på sockerskålen lagat.