708
244776

STIG LINDBERG, fat, Gustavsberg Studio 1940-50-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Fajans, målad polykrom dekor av kvinnoansikte i trädgård. Signerad Stig L med studiohanden i blått samt inpressat HANDDREJAD och fabriksmärke. Diameter 43 cm.

Glasyr krackelyrer.

Tilläggslista

Droit de suite tillkommer.