709
261619

STIG LINDBERG, vaser, 2 st Gustavsberg Studio, 1940/50-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Fajans, målad polykrom dekor av blad. Signerad med studiohanden i blått SWEDEN 186-5-10 respektive s.10.138 och även pressad stämpel HANDDREJAD GUSTAVSBERG. Höjd 28 och 29 cm.

Glasyrkrackelyrer.(2)