796
263633

MATTA. Reliefflossa. 241 x 116 cm. Sverige 1920-50-tal.

Utropspris
12 000 - 14 000 SEK
1 060 - 1 240 EUR
1 110 - 1 290 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Olivfärgad slätvävd botten med ränder och geometriska figurer i relief i olika blå, gröna och gula nyanser.

Något smutsig, smärre fläckar och hål. Kortsidorna med smärre skador, ställvis skadade fransar.