799
242333

MATTA. Reliefflossa. 226 x 178,5 cm. Signerad Brita Grahn. Sverige omkring 1950.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
748 - 935 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Brun slätvävd botten med pastellfärgade knutna rombformationer och ränder.

Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar, smärre hål och malskador. Bandkantade kortsidor.

Tilläggslista

Omfattas av följerätt (d)