802
254678

MATTA. "Nyponblomman". Rölakan. 281,5 x 198,5 cm. Signerad AB MMF (AB Märta Måås-Fjetterström).

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 590 - 1 770 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Komponerad 1932. Tillverkad efter 1941.

Ställvis något slitage, något smutsig, många fläckar. Något skadade kortsidor, skadade fransar, många saknas.