824
263598

MATTA. Reliefrya. 259,5 x 172 cm. Signerad KH (KM?). Sverige omkring 1960.

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
854 - 949 EUR
977 - 1 090 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Rosamelerad slätvävd botten med knutet reliefgaller i benvitt, ljusgrått och brunt.

Ställvis något slitage, smärre fläckar. Ställvis skadade fransar, flera saknas.