Höstens Moderna 563

831 föremål
805. MATTA. "Gul-grön Stjärnmatta". Rölakan. 254,5 x 213,5 cm. Signerad AP.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
809. MATTA. "Salerno röd". Rölakan. 311 x 210 cm. Signerad AB MMF BN.
Klubbat pris
52 000 SEK
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
810. MATTA. "Falurutan, grön". Rölakan. 233,5 x 139,5 cm. Signerad AB MMF BN.
Klubbat pris
31 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
812. MATTA. Rölakan. 400 x 303,5 cm. Signerad Brita Grahn.
Klubbat pris
115 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
813. MATTA. Rölakan. 202 x 135,5 cm. Signerad AW. Sverige 1900-talets mitt.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
814. MATTA. "Tvistrutan". Rölakan. 256 x 238,5 cm. Signerad AB MMF AMF.
Klubbat pris
52 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
815. MATTA. Rölakan. 272,5 x 217 cm. Signerad AÅ R. Sverige 1950-tal.
Klubbat pris
27 000 SEK
Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
817. MATTA. Rölakan. 273,5 x 172 cm. Sverige omkring 1950.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
819. MATTA. Rölakan. 256,5 x 163. Signerad IK (sannolikt Irma Kronlund).
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
821. MATTA. "Aplarna om morgonen". Rölakan. 197,5 x 140 cm. Signerad BR.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
822. MATTA. Rölakan. 285,5 x 189,5 cm. Sverige 1950-60-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
823. MATTA. Rölakan. 305 x 196 cm. Sverige 1950-60-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
824. MATTA. Reliefrya. 259,5 x 172 cm. Signerad KH (KM?). Sverige omkring 1960.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
825. MATTA. Rölakan. 201,5 x 139 cm. Signerad MÅ. Sverige 1950-60-tal.
Klubbat pris
29 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
826. MATTA. Rölakan. 302 x 203  cm. Signerad MG. Sverige omkring 1960.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
830. MATTA. "Fjädern, blå". Rya. 157,5 x 88,5 cm. Signerad AB MMF MR.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
831A. MATTA. "Violetta blå". Tät rya. 262 x 141,5 cm. Signerad AB MMF BN.
Klubbat pris
33 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK