Madeleine Pyk – en samling F769
817
263561

MATTA. Rölakan. 273,5 x 172 cm. Sverige omkring 1950.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
664 - 854 EUR
760 - 977 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Tre ihopsydda våder. Röd botten med brunt gallerverk. Bårder i rött, gult och brunt.

Ställvis slitage, smärre fläckar och skador.