828
263713

MATTA. "Gul Primavera". Rya. 172,5 x 113 cm. Signerad MMF (Märta Måås-Fjetterström).

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
436 - 523 EUR
456 - 547 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Komponerad 1938. Tillverkad före 1942.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar. Kortsidorna med obetydliga skador, senare fransar.