91C
264381
Einar Jolin
(1890-1976)

"Båtar vid Strandvägen"

Signerad Jolin och daterad 1929. Duk 38 x 46,5 cm.

Utropspris:

40 000 - 50 000 SEK

4 188 - 5 236 EUR

Klubbat pris:
46 000 SEK

Parisutställningen, 1929.

Kontakta specialist
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57