220
236821

Lillian Bassman

(USA, 1917-2012)

"Times Square: The Night Fantastic"

Signerad Lillian Bassman och numrerad 31/40 a tergo. Silvergelatinfotografi, bildyta 67 x 51 cm. Upplaga 40 + 12 AP.
Ur BAM Photography Portfolio II utgiven av Serge Sorokko Gallery, San Fransisco.

Utropspris:

18 000 - 20 000 SEK

1 891 - 2 101 EUR

Klubbat pris:
34 000 SEK
Införselmoms

Övrigt

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57